Ivo Heinmaa avalik loeng „Aatomi tuumad ja tuumamagnetresonants“

Fotol: tuumamagnetresonantsi seadmed CAFIA laboris Tšehhis. Allikas: Wikimedia Commons.
22. oktoobril on Vabal Akadeemial külas füüsik Ivo Heinmaa,  kes räägib lähemalt tuumamagnetresonantsist.
Tuumamagnetresonantson üks tänapäeva täpsemaid meetodeid, millega mõõdetakse ainete lokaalsestruktuuri ja dünaamika parameetreid. Tuumamagnetresonantsi uurimise ja selle rakenduste väljatöötamise eest on välja antud mitmeid Nobeli preemiaid. Meetodit kasutatakse laialdaselt füüsikas, keemias ja ka meditsiinis väga mitmesuguste probleemide uurimiseks. Juttu tuleb aatomituumadest, nende häädest ja halbadest omadustest ja rakendustest. Pisut sellestki, mida on tehtud tuumamagnetresonantsi edendamisel Eestis.
Loeng toimub 22. oktoobril kell 18.15 Tartu Katoliku Hariduskeskuse Kultuurikojas (Jakobi 41). Loengut kannab üle ka Postimees.
Loe lisaks

Anu Põldsami avalik loeng "Heebrea keele võlust ja väest"

Sellel reedel, 15. oktoobril on Vaba Akadeemia külaline teoloog Anu Põldsam, kelle loeng on pühendatud heebrea keelele. Loengu põhiosas avatakse heebrea keele tagamaid ajatu loomise keelena ja ajaliku ning areneva juudi keelena, kuid juttu tuleb ka Anu Põldsami isiklikest kokkupuudetest heebrea keelega.
Loeng toimub 15. oktoobril kell 18.15 Tartu Katoliku Hariduskeskuse Kultuurikojas (Jakobi 41, sisehoovist parempoolne uks). Loengust teeb ülekande ka Postimees.
Loe lisaks

Tõlkeneljapäev: külas Siim Angerpikk ja Elo Vilks

Selle nädala tõlkeseminari külalised on Siim Angerpikk ja Elo Vilks Elektriteatrist, kellega tuleb juttu filmide tõlkimisest.
Kõik tõlkehuvilised on oodatud osalema 14. oktoobril kell 18.15 Tartu Katoliku Hariduskeskusesse (Jakobi 41). Kuulama võivad tulla ka need, kes pole sarjale registreerunud. Neil, kes soovivad ühineda veebi teel, palume lingi saamiseks kirjutada info@vabaakadeemia.ee.
Loe lisaks

Tõlkeneljapäev: külas Kersti Unt

7. oktoobril alustame taas tõlkeneljapäevade sarjaga. Avaõhtu külaline on tõlkija, kirjandusteadlane ja pikaajaline kirjandusõppejõud Kersti Unt, kes tutvustab oma seisukohti tõlkimisel koos mõnede näidetega võimalikust problemaatikast ja vastab küsimustele.
Kõik tõlkehuvilised on oodatud osalema 7. oktoobril kell 18.15. Kuulama võivad tulla ka need, kes pole sarjale registreerunud. Neil, kes soovivad ühineda veebi teel, palume lingi saamiseks kirjutada info@vabaakadeemia.ee.
Loe lisaks

Jaan Lahe avalik loeng "Paul Tillichi teoloogia I"

8. oktoobril jätkub Jaan Lahe loengusari Paul Tillichist.
Eelmistes loengutes vaadeldi Paul Tillichi elu. Käesolevas loengus vaadeldakse Tillichi teoloogiat. Loengus käsitletakse Tillichi teoloogia üldiseloomu ja selle kohta uuema evangeelse teoloogia ajaloos, Tillichi käsitlust teoloogiast ja filosoofiast ning nende omavahelistest suhetest, tema ontoloogiat (õpetust olevast) ning käsitlust inimeksistentsist.
Loeng toimub 8. oktoobril kell 18.15 Tartu Katoliku Hariduskeskuses (Jakobi 41). Loengut kannab üle ka Postimees.
Loe lisaks

Arhiiv