Vaba Akadeemia filmiõhtu: "Kindral Della Rovere"

6. märtsil kell 17.00 toimub koostöös Elektriteatriga üle pika aja ühine filmiseminar. Seekord vaatame Roberto Rosselini filmi "Kindral Della Rovere", mis oli üks Juri Lotmani lemmikfilmidest. Filmi sissejuhatuseks räägib Juri Lotmanist ja Itaalia neorealismist Mihhail Lotman.
Filmi tegevus toimub Genovas Teise maailmasõja lõpus. Emanuele Bardone on mängur ja pettur, kes inimeste usalduse võitmiseks teeskleb, et on Itaalia armee kolonel. Ta võtab sakslaste poolt arreteeritud inineste sugulastelt raha, lubades aidata neil vabadusse pääseda. Kui Bardone pettuselt tabatakse, sunnib Gestapo meest mängima haarangu käigus hukkunud Itaalia partisanide juhti kindral Della Roveret. Bardone nõustub ja saadetakse vanglasse, kus peaks aitama paljastada põrandaaluse võrgustiku juhi. Uues rollis leiab Bardone end aga esimest korda südametunnistusega maadlemas. Varga identiteet teeb läbi ootamatu muutuse…
Nii režissöör Roberto Rossellini kui oportunistliku peategelase rollis esinev Vittorio De Sica olid Itaalia neorealismi suurkujud. Vittorio De Sica nüansseritud osatäitmine on suurepärane ja talle sekundeerib samaväärselt intelligentse saksa ohvitseri rollis ka päris elus Saksa armees teeninud näitleja Hannes Messemer. Täpsem info filmi kohta Elektriteatri kodulehel.
Akadeemia liikmetele eelregistreerumisel tasuta sissepääs. Palume end registreerida kas Stuudiumist või saates e-mail oma nimega info@vabaakadeemia.ee. Koha peal saab pileti lunastada nime alusel.

Eelmine
Jaanika Andersoni avalik loeng "Vanakreeka keraamika 3"
Järgmine
Auli Viidalepa avalik loeng "Ajaloolised "robotid""

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: