Jätkub Kreeka hümnide kursus

Fotol: Delphi Apolloni templi varemed. Allikas: Wikimedia Commons

8. veebruaril jätkub Elo-Mall Toometi juhendamisel kreeka hümnide kursus.
Enamasti rituaalselt esitatud hümne – pöördumisi jumalate poole – võib ehk pidada kõige otsesemalt religioosseteks tekstideks meieni säilinud eelkristlikus Antiik-Kreeka pärandis. Hümnid olid küll tavapäraselt lauldud, kuid on ka paberilt loetuna poeetiliselt mõjuvad ning oma detailides huvipakkuvad.
Vabas Akadeemias 2022. aasta sügisel alanud kreeka hümnide kursus keskendub erinevate kultuskeskustega seotud vanakreekakeelsete hümnitekstide lähilugemisele. Sealjuures pöörame tähelepanu nii tekstile kui kontekstile – loeme ja tõlgime hümne ning arutleme nii keeleliste nüansside kui nende tekstidega seotud jumalate, pühapaikade ja festivalide üle. Alustame Kreetal Dikta mäe Zeusile pühendatud raidkirjalise hümniga  ning liigume edasi läbi Delphi, Delose, Lesbose, Teeba, Epidaurose ja Ateena, kuni kuulsate tragöödiakirjanike teostes leiduvate hümnideni.
Aktiivne osalemine kursusel eeldab esmaseid teadmisi vanakreeka keelest, kuid mitte tingimata rohkem – igaüks võib lugemises ja tõlkimises osaleda vastavalt oma jaksule ja oskustele ning ühine hümnide lugemine sobib hästi ka algkursusel omandatud keeleoskuse täiendamiseks  või ülessoojendamiseks.
Seminarid toimuvad kolmapäeviti kell 16.15 Tartu Katoliku Hariduskeskuses (Jakobi 41). Registreerimissoovist andke teada info@vabaakadeemia.ee. Osalema on oodatud ka huvilised, kes sügissemestril kursusest osa ei võtnud.

Eelmine
Vaba Akadeemia raamatuesitlus
Järgmine
Jätkub Jaapani kultuuri kursus

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: