Hardo Pajula avalik loeng "Kuhu tõmmata piir?"

4. mail kell 18:15 peab Vabas akadeemias Tartu Katoliku Hariduskeskuse Kultuurikoja saalis avaliku loengu Hardo Pajula. 2016. aasta sügisel sai seni suhteliselt tundmatu Toronto Ülikooli kliinilise psühholoogia professor Jordan Peterson oma vastuseisu tõttu Kanada valitsuse seaduseelnõule C-16 kiiresti rahvusvaheliselt kuulsaks. Peterson pidas nimetatud eelnõu ohtlikuks sammuks kohustusliku keelekasutuse poole ja avaldas Youtube’is kolm valitsust teravalt kritiseerinud videot.

Sealt alates on Petersoni tuntus veel mitmekordselt kasvanud. Tema raamat "12 elureeglit: vastumürk kaosele" püsib jätkuvalt rahvusvaheliste müügitabelite tipus ja tema avalikke esinemisi on vahetult või Youtube’i vahendusel jälginud miljonid inimesed.

Tänaseks on Kanada psühholoogi tekitatud lained jõudnud ka Eestisse, kus suhtumisest Petersonisse on saamas üks ideelise vastasseisu olulisematest telgedest. Mida Peterson räägib ja miks tema räägitu üle maailma nii suurt vastukaja tekitab? Kõik, kellele need küsimused huvi pakuvad, on oodatud kuulama. Loengut saab järelvaadata siit.

Eelmine
Tõlkevõistluse tagasisideseminar
Järgmine
Tõlkeneljapäev: tõlge ja tõlkimine semiootilisest perspektiivist

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: