Uus raamat Vaba Akadeemia raamatukogu sarjas

Vaba Akadeemia Raamatukogu sarjast on ilmunud juba järjekorras viies raamat: Andreas Ventseli, Mari-Liis Madissoni ja Mihhail Lotmani "Varjatud märgid ja salaühingud". Raamatu aluseks on Vabas Akadeemias peetud loengud vandenõuteooriatest.
See raamat on esimene eestikeelne vandenõuteooriatele keskenduv monograafia, mille eesmärk on avada konspiratsiooniteooriate kirjut tähendusmaailma ja nende toimimismehhanisme. Seda tehes jõutakse järelduseni, et vandenõuteooriate teke ei ole juhus, vaid peaaegu paratamatus. Lugeja saab teada, millised on kultuurilised ja sotsiopsühholoogilised eeltingimused vandenõuteooriate tekkeks ja millised olid kuulsamad vandenõuteooriad alates Prantsuse revolutsioonist kuni tänapäevani.
Raamatus selgitatakse, kuidas on vandenõuteooriatele omast saladuslikkuse atmosfääri ja „nakkavaid“ seoseid kasutatud strateegilises kommunikatsioonis, muu hulgas riikidevahelises infomõjutustegevuses ning turunduses. Samuti näidatakse, kuidas on vandenõuteooriate tähendusloome kohandunud digitaalse meediumi ja sotsiaalmeediasuhtlusega. Arutluskäike illustreerivad näited nii Eestist kui mujalt maailmast.
Eelmine
Tõlketeisipäev: külas Kaarina Rein
Järgmine
Mihhail Lotmani avalik loeng "Vene kultuur: etüüdid mustades värvides: Dostojevski 4"

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: