Kristjan Kaljusaare avalik loeng "Ordud, ordenid ja teenetemärgid: sajanditepikkused põimunud traditsioonid"

Neljapäeval, 16. juunil on Vabal Akadeemial külas ajaloolane Kristjan Kaljusaar, kes räägib lähemalt ordenite ja teenetemärkide ajaloost.
Keskaegsed vaimulikud ordud, varauusaegsete valitsejate õukonnatseremooniad ning tänapäevased riiklikud aumärgid pole teemad, mis pealiskaudsel vaatlusel kuigivõrd tugevasti seotud oleks. Siiski jagab kogu Euroopa ordenite ja teenetemärkide annetamise tavade näol ühtset kultuuriruumi, mis ulatub varakeskaegsete munga- ja nunnaordudeni, aga on ajas teinud läbi olulisi transformatsioone ning levinud värvikates variatsioonides üle kogu maailma. Antud ettekande teemaks on taust, kuidas vaimulikes rüütliordudes kujunesid aumärgid ja traditsioonid, millest said seejärel inspiratsiooni kuningas Arturi kuulsat ümarlauda imiteerivate vürstide ilmalikud rüütliordud ja nende ordenid, mis omakorda moondusid sajanditega riiklikeks teenetemärkideks, mida iga-aastaselt jagatakse ka Eestis.
Loeng toimub seekord neljapäeval, 16. juunil kell 18.15 Tartu Katoliku Hariduskeskuse ruumis B 112. Majja saab sisse Iida tantsukooli ukse kaudu kooli esikülje vasakul pool. Loengust teeb ülekande ka Postimees.
Eelmine
Tõnu Viigi avalik loeng "Vesi väljaspool Maad"
Järgmine
Miikael Lotmani avalik loeng "Lõpmatus ja õiglus Nietzsche filosoofias"

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: