Vaba Akadeemia raamatukogu uus raamat lastest antiikirjanduses

Novembri lõpus ilmus Vaba Akadeemia raamatukogu sarjas uus raamat "Kõige kaunimad ehted. Lapsed antiikkirjanduses".

Tõlkevalimik koondab Kreeka ja Rooma kirjandustekste mitmekesise taustaga autoreilt ja eri žanritest: hinnatud kirjameestelt, aga ka lastelt endilt, nii luulet kui ka proosakatkeid pikematest teostest, mõtteteri, kirju lähedastele, valme, pealiskirju jm.

Näeme, et laste väärtustamise ja kasvatusega seotud küsimused pälvisid tähelepanu juba varaseimas Euroopa kirjanduses: käsitletud on laste tunnustamist kodus, koolis ja ühiskonnas laiemalt, laste õigusi, kohustusi ja õiglast karistamist, loomi laste kaaslaste või ohuallikatena, imelapsi, samuti laste ülearendamisega seotud ohtusid.

Raamat sai teoks 2020. aasta sügisest kuni 2021. aasta suveni kestnud Vaba Akadeemia kursuse "Lapsed ja lapsepõlv Kreeka ja Rooma allikates" käigus. Esmalt tegid Kristi Viiding ja Maria-Kristiina Lotman loengute ja valitud tekstide abil teemasse sissejuhatuse ning edasi algas juba iseseisev tõlketöö. Iganädalaste seminaride raames arutati ühiselt kõik tõlked detailideni läbi, kuni sügiseks oligi raamat trükivalmis.

Eelmine
Tõlkeneljapäev: biotõlkest
Järgmine
Tõlkeneljapäev: külas Külliki Steinberg

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: