Ilmus uus raamat Vaba Akadeemia raamatukogu sarjast

Detsembri alguses ilmus järjekorras neljas raamat Vaba Akadeemia raamatukogu sarjast. Seekordne teos pärineb Jaanika Andersoni sulest ning  on pühendatud Vanakreeka keraamikale ja vaasimaalile.
Enam kui paar tuhat aastat tagasi valmistatud vanakreeka keraamikat on tänapäevani säilinud rohkesti ning selle maalingud on suurepärane allikas antiikaja inimese eluolu ning maailmapildi tundmaõppimiseks. Kreeka vaaside kaunid pildid ja mitmekesine vormivalik annavad tunnistust nii kreeklaste praktilisest meelelaadist, väljendusrikkusest kui iluihalusest.
Kreeka vaaside elukaare juurde kuulub ka nende sajanditepikkune uurimislugu, mis avab samm-sammult vaaside ja nende maalingute valmistamise tehnoloogia arengu, otsib tõlgendusi maalingute ideestikule ja inimeste eluviisile.
Esmakordselt eesti keeles vanakreeka keraamikast süsteemset ülevaadet pakkuv raamat on mõeldud kõigile, kes huvituvad maailma asjadest ja arengutest, kuid kindlasti antiigi- ja kunstihuvilistele.
Jaanika Anderson on eesti klassikaline filoloog ja Tartu Ülikooli muuseumi teadusdirektor, kes on töötanud ligemale kakskümmend aastat ka antiigikogu kuraatorina ja tutvustanud antiikkultuuri nii näituste, loengute kui kirjutiste kaudu. Ta on uurinud antiikkunsti retseptsiooni Eestis ja pälvinud oma töö eest mitmeid tunnustusi. Jaanika on ka Vaba Akadeemia avalike loengute raames rääkinud nii keraamikast kui ka muudest eelkõige antiikkunstiga seotud teemadest. Loenguid saab järele kuulata-vaadata Vaba Akadeemia Youtube kanalil.
Eelmine
Laur Järve avalik loeng "Lõpuga või lõputa Universum"
Järgmine
Heli Alliku avalik loeng „Eumeniidid”

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: