Liina Lukase avalik loeng ""Niisiis tahame me elada ja reisida!" (Casimir Ulrich Boehlendorff poeemis „Verstapostid. Tartust Riiga ja edasi“, 1812). Kaks matka Tartust Riiga: Casimir Ulrich Boehlendorff 1812 ja Kristian Jaak Peterson 1819 ja 1820"

Reedel, 26. aprillil ootame kõiki kuulama Liina Lukase ettekannet romantilistest rännakutest. Loengus kuuleme kahest rännakust, mis on kõigepealt huvitavad paralleelsuse tõttu: kaks luuletajat, eesti ja baltisaksa poeedid, mõlema oma kirjanduse tipud, rändavad Tartust Riiga ja sellest reisist saab nende luuletajaidentiteedi oluline osa.
Aga need reisid ja neid kajastavad reisitekstid pakuvad huvi ka mõlema luuletaja elu- ja loominguloolises, esteetilises ja ajastu reisimispraktika kontekstis. Loengul tuleb juttu Tartu-Riia verstapostidest, maalilistest matkadest, romantilistest ränduritest, eksirännakutest, voorimees Peetrist, Killinge kõrtsmiku tütardest ja paljust muust.
Kõik huvilised on oodatud 26. aprillil kell 18.15 Jakobi kultuurikotta loengut kuulama. Loengust teeb otseülekande ka Postimees.
Eelmine
Kalle Olli avalik loeng "Ookean globaalsete muutuste tuules"
Järgmine
Jaanika Andersoni avalik loeng "Vanakreeka müüdist Euroopa Liiduni: Europe röövimine"

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: