Kristi Viidingu avalik loeng "Libastunud Lipsius? Flaami humanist Justus Lipsius ning varauusaegne Eesti- ja Liivimaa"

Illustratsioon: käsikirjaline ümberjoonistus Justus Lipsiusest Holstein-Gottorfi saatkonna arsti Hartmann Gramanni reisialbumis 1626 (reisialbumi praegune asukoht Moskva, Venemaa Riiklik Raamatukogu, MS 201,40, Lipsiuse portree fol. 119v)
28. juulil on Vabal Akadeemial külas Kristi Viiding, kes räägib lähemalt Flaami humanistist Justus Lipsiusest ning varauusaegsest Eesti- ja Liivimaast.
Madalmaade ja Liivimaa suhted varauusajal on Eesti ajalookirjanduses olnud vaatluse all peamiselt kaubanduslikust ja kunstiajaloolisest vaatenurgast, sporaadilisemalt raamatu-, kiriku- või ideedeloost lähtuvalt. Renessansi- ja varauusaja ühe keskse vaimuloolise liikumise ehk humanismi seisukohast on eraldi vaadeldud kuulsaima humanisti Rotterdami Erasmuse mõju ja sidemeid Liivimaaga, samas kui teiste Madalmaade humanistide tuntuse või koguni sidemete kohta siinse regiooni kohta pole eriuurimusi avaldatud.
Käesolevas ettekandes vaadeldakse, mida ja milliste vahenduskanalite kaudu teati varauusaegsel Eesti- ja Liivimaal Erasmuse kõrval teise olulisema Madalmaade humanisti, filosoofi ja filoloogi Justus Lipsiuse (1547–1606) isiku ja teoste kohta ning kuidas see mõjutas siinseid suhtumisi ja teadmisi.
Loeng toimub seekord neljapäeval, 28. juulil kell 18.15  Katoliku Hariduskeskuse ruumis B 112. (Jakobi 41). Majja saab sisse Iida tantsukooli ukse kaudu kooli esikülje vasakul pool. Loengust teeb ülekande ka Postimees.
Eelmine
Tiina-Erika Friedenthali avalik loeng "Tartu teatrikeeld"
Järgmine
Imar Koutchoukali avalik loeng "Islamieelne Araabia ajalugu kirjutistes"

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: