Alari Alliku avalik loeng "Jaapani õukondlik kultuur ja Sei Shōnagoni "Padjaraamat""

31. jaanuaril peab Vabas Akadeemias avaliku loengu Alari Allik, kes tutvustab meile 10. sajandi Jaapani õukondlaste elu.
Sei Shōnagoni „Padjamärkmed“ (Makura no sōshi) pakuvad meile haruldast võimalust piiluda 10. sajandi Jaapani õukondlaste ellu ning uurida, mis toimus suletud uste ja sirmide taga. Keisrinna Teishi ümber tekkinud salong oli tuntud oma vaimukuse poolest – õuedaamidel jagus teravaid sõnu nii inimeste sobimatu riietuse, kehvade luuletuste kui ka kohmaka käitumise aadressil. See tuntud teos on omamoodi kataloog, mille vahendusel on lugejal ka tuhat aastat hiljem võimalik teada saada, mis tundus tolleaegsetele õukondlastele kaunis või kole, huvitav või igav. Loengus pööramegi tähelepanu nendele eelistustele ja proovime „Padjamärkmete“ lühikeste lõikude põhjal ette kujutada, milline nägi välja keisri siseringi kuuluvate inimeste elu Heian ajastu (794-1192) Jaapanis.
Kõik huvilised on oodatud loengut kuulama 31. jaanuaril kell 18.15 Tartu Katoliku Hariduskeskuse Kultuurikotta (Jakobi 41). Loengust teeb ülekande ka Postimees.
Eelmine
Vabas Akadeemias alustab mütoloogiaring
Järgmine
"Roomlaste tegude" esitlus

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: