Tõlkeneljapäev: külas Triin Randlane

18. aprillil toimuval tõlkeneljapäeval on Vabal Akadeemial külas Euroopa Komisjoni eesti keele osakonna tõlkija Triin Randlane. Seekordses seminaris tulevad arutlusele ametliku tõlkega seonduvad küsimused.
Kõik tõlkehuvilised on oodatud osalema tavapärases kohas Katoliku Hariduskeskuses (Jakobi 41) teisel korrusel kell 18.15. Kuulama võivad tulla ka need, kes pole sarjale registreerunud, ent keda huvitab konkreetse seminari teema.
Loe lisaks

Filmiõhtu: Quentin Tarantino "Vääritud tõprad"

Pühapäeval, 14. aprillil kell 17:00 on koostöös Elektriteatriga kavas järjekordne filmiõhtu: seekord tuleb vaatamisele-arutlusele Quentin Tarantino  sõjafilm "Vääritud tõprad" (2009). Filmile teeb sissejuhatuse Mihhail Lotman ning pärast filmi on võimalik kuulata tema loengut.
Nagu ikka on Akadeemia liikmetele filmiseansile piiratud hulk tasuta pääsmeid - palun registreeruge tasuta pääsme saamiseks Stuudiumi kaudu või saatke kiri info@vabaakadeemia.ee
Tasuta sissepääsu lunastamiseks palun öelge kohapeal piletimüüjale oma nimi.
Täpsem info filmi ning toimumispaiga kohta: https://elektriteater.ee/filmid/vaaritud-toprad/
Loe lisaks

Ülle Madise avalik loeng "Müütidest riigiõiguses"

Reedel, 12. aprillil kell 18:15 toimub Vabas Akadeemias (Jakobi 41 Kultuurikoja saalis; hoonesse hoovi poolt sisenedes paremat kätt esimene uks) õiguskantsleri, Tartu Ülikooli külalisprofessori Ülle Madise ettekanne „Müüdid ja uskumused riigiõiguses“. Sissejuhatavaks lugemiseks soovitame järgmisi materjale:

https://www.juridica.ee/article_full.php?uri=2019_1_p_hiseaduse_areng_ajaloolises_ja_v_rdlevas_vaates&pdf=1

https://www.err.ee/913716/ulle-madise-kodanikuoilsuse-voimalikkusest

https://www.oiguskantsler.ee/et/%C3%B5iguskantsler-%C3%BClle-madise-p%C3%B5hiseaduse-v%C3%A4%C3%A4rtus-ning-apollooniline-ja-dion%C3%BC%C3%BCsiline-reformivaim

https://www.oiguskantsler.ee/et/%C3%BClle-madise-eesti-m%C3%B5te-olla-eesti-1

Kõik huvilised on oodatud ning loengust teeb ülekande ka Postimees.

Loe lisaks

Vandenõuteooriate seminar

Selle nädala reedel, 5. aprillil jätkame oma vandenõuteooriate seminari. Esinevad Andreas Ventsel ja Mihhail Lotman. Andreas Ventseli ettekande teemaks on "Vandenõuteooriad ja alternatiivne teadmine". Jutuks tuleb vandenõuteooriatest kodanikuajakirjanduse raamistikus, nende rollist peavoolumeedia õõnestajana ja vastu-avalikkuste moodustajana.
Mihhail Lotman aga räägib sedapuhku ühest väga kummalisest maailma (ja eriti Venemaa) valitsemise teooriast. Eestis seda ei tunta, aga Venemaal on see populaarne ennekõike vandenõuteoreetikute eliidi seas.
Kõik huvilised on oodatud kuulama 5. aprillil kell 18.15 Tartu Katoliku Hariduskeskuse Kultuurikoja saalis.
Loe lisaks

Tõlkeneljapäev: külas tõlkija Mari Laan

Seekordsel tõlkeneljapäeval on meil külas hispanist ja tõlkija Mari Laan ning teemaks on reaalide tõlkimine. Loengus puudutatakse kultuurispetsiifiliste mõistete ehk reaalide määratlust, võimalikke tõlkemeetodeid ning meetodi valikut mõjutavaid asjaolusid nii teoreetiku kui praktiku vaatenurgast, samuti seda, mil moel sellised tõlkevalikud annavad märku kodustavamast või võõrapärastavamast tõlkestrateegiast.
Kõik tõlkehuvilised on oodatud osalema 28. märtsil kell 18.15 Tartu Katoliku Hariduskeskuse teisele korrusele. Kuulama võivad tulla ka need, kes pole sarjale registreerunud, ent keda huvitab konkreetse seminari teema. Lisainfo info@vabaakadeemia.ee
Loe lisaks

Arhiiv