Filmiõhtu: Fellini "Casanova"

Pühapäeval, 9. detsembril kell 17:00 on koostöös Elektriteatriga kavas juba kolmas filmiõhtu: seekord vaatame Federico Fellini "Casanovat". Filmile teeb sissejuhatuse Mihhail Lotman ning pärast filmi on võimalik kuulata tema loengut.
Akadeemia liikmetele on filmiseansile piiratud hulk tasuta pääsmeid - palun registreeruge tasuta pääsme saamiseks Stuudiumi kaudu või saatke kiri info@vabaakadeemia.ee
Tasuta sissepääsu lunastamiseks palun öelge kohapeal piletimüüjale oma nimi.
Täpsem info filmi ning toimumispaiga kohta:
https://elektriteater.ee/filmid/fellini-casanova
Loe lisaks

Vandenõuteooriate seminar

7. detsembril kell 18.15 toimub järjekordne üritus vandenõuteooriate seminaride sarjas, kus on kavas kaks suuremat teemat.

Mihhail Lotman, "Illuminaadid - suurim vandenõu inimkonna ajaloos"
Mihhail Lotman räägib vandenõuteooriate loogikast ja vandenõudiskursuse moodustumisest. Illustratsiooniks on illuminaatide fenomen. Täiesti marginaalne ja vähetähtis Baieri Kuurvürstkonnas tegutsenud salaühing, millel olid algul põhiliselt akadeemilised ja valgustuslikud eesmärgid, on saavutanud üleilmse kuulsuse kui kõige salajasem, kuritahtlikum ja võimsam jõud, mis osaleb kõikides maailma protsessides.

Mari-Liis Madisson, "Vandenõuteooriate "epideemiast" sotsiaalmeedias"
Semiootika osakonna teadur Mari-Liis Madisson räägib vandenõuteooriate "epideemiast" sotsiaalmeedias, tutvustades uurimusi, mis jõuavad järeldusele, et kuigi vandenõuteooriatega puututakse tänapäevases ekraanide vahendatud suhtluses varasemast rohkem kokku, ei ole nende inimeste hulk, kes ebameeldivate sündmuste põhjusena tõsimeeli vandenõusid näevad, märkimisväärselt kasvanud.

Seminarist teeb ülekande ka Postimees. Kõik huvilised on oodatud!
Loe lisaks

Hardo Pajula avalik loeng "Assignaadimajanduse ABC"

30. novembril jätkab Hardo Pajula Vabas Akadeemias oma majandusteemaliste loengute sarja. Kui möödunud korral oli käsitluse all Firenze Vabariigi rahandus, siis seekord tuleme hoopis 18. sajandisse ja vaatame, mida on 18. sajandi lõpu Prantsusmaal ütelda meie inflatsiooniootuste kohta. Loengust teeb ülekande ka Postimees.
Kõik huvilised on oodatud loengut kuulama reedel kell 18:15 Tartu Katoliku Hariduskeskuse kultuurikoja saali (Jakobi 41).
Loe lisaks

Tõlkeneljapäev külalislektor Krisztina Tóthiga

Sel neljapäeval on Akadeemia külaliseks ungari keele külalislektor Krisztina Tóth, kes räägib oma kogemustest proosa- ja luuletõlkijana. Kõik huvilised on oodatud kuulama ja arutlema tavapärasel ajal kell 18.15 Tartu Katoliku Hariduskeskuse teisele korrusele Püha Hieronymuse klassi.
Loe lisaks

Andres Metspalu avalik loeng “Geenivaramust personaalse meditsiinini ja edasi"

17. novembril kell 18:15 toimub Katoliku Hariduskeskuses Vaba Akadeemia avalik loeng senistest pisut teistsugusel teemal.
Loengus tutvustab Andres Metspalu Eesti geenivaramut ja räägib sellest, kuidas geenivaramu baasil on jõutud personaalse meditsiinini. Kirjeldatakse Eesti olukorda personaalse meditsiini alal ja võrreldakse Eesti situatsiooni teiste maadega. Tuuakse reaalseid näiteid sellest, millist tagasisidet on täna võimalik saada, samas rõhutades, et geenivaramus tehtav on siiski veel teadus. Loengu lõpus antakse ülevaade sellest, millised sammud on astunud riik, et personaalne meditsiin saaks tavaliseks tervishoiu teenuse osaks.
Kõik huvilised on oodatud!
Loe lisaks

Arhiiv